Detská joga (7-10r.)

,

Detská joga (7-10r.)

Detská joga je určená pre deti vo veku 7 až 10 rokov.  Pre deti je to obdobie veľkých zmien kedy zamenia škôlku a hry na zemi za školu, učenie sa a sedenie v školskej lavici.

Pre deti je prirodzený pohyb a hra. Na lekciách detskej jogy zábavnou formou podporujeme takýto prirodzený pohyb. Deti si prostredníctvom jogových ásan – pozícií precvičia celé telo. Posilnia ale aj uvoľnia svaly chrbta aby eliminovali následky dlhého sedenie v školskej lavici. Prostredníctvom jogy sa deti učia počúvať svoje telo, rešpektovať seba aj ostatných. Učia sa vyjadrovať svoje pocity.

Deti vo veku 7 – 10 rokov sú vystavené veľkému množstvu nových  informácií, ktoré musia spracovať a niekedy dochádza ku preťaženiu ich mysle, zníženiu schopnosti koncentrácie, k únave alebo k podráždeniu. Na detskej joge učíme deti uvedomiť si napätie v tele aj v mysli a následne ho vedieť uvoľniť, pomáhame nájsť vnútornú silu a pokoj, učíme sa správne dýchať, podporujeme u detí kreativitu a rozhodovanie ale hlavne sa zabávame.